Nefis Yemek Tarifleri

EV YAPIMI PESTİL

EV YAPIMI PESTİL
  • Diğer Tarifler
  • 10 Aralık 2019 16:58 | Son Güncellenme: 17 Kasım 2019 17:00

Elimde bir kase soyulmuş taze incirim bir kasede üzümüm vardı. Ben bunları değerlendirmek için tencereye alıp susuz bir şekilde hiç su koymadan tencerenin kapağını kapatıp normal orta kısık ateşte pişirmeye başladım. Arada bir karıştırarak böyle susuz kalana kadar iyice ezilene kadar pişirdim.

Sonrasında altını kapatıp blender ile güzelce böyle geçirdim ve tencereyi ocağa alıp biraz tıkırdatmaya başladım.

Biraz pişirip altını kapattım ve ilk sıcaklığı çıkana kadar bekledim.

Sonrasında yağlı kağıdı temiz bir tezgah üzerine serdim yağlı kağıdın üzerine karışımı boşaltıp spatula yardımıyla orta incelikte olacak şekilde güzelce serdim yaydırdım. Hani çok sert olmasın diye yumuşak olsun diye çok kalın yaymadım.
Kapalı camlı sıcak olan balkonumda bunu 3-4 gün boyunca beklettim zaten 4 gününde artık tamamen olmuştu ve yağlı kağıttan yavaşça kaldırdım.
Kenarlarından kesip düzelttim. Ve 2 parmak eninde ince şeritler halinde kesip kimisine rolo kimisine de muska şeklinde katladım ve bir saklama kabına koyup dolaba kaldırdım.. İçine ceviz fındık ezmesi vs ile çay yanında yemek için hazır

AFİYET OLSUN

neslinin_mutfagi_ İnstagram Sayfasına Teşekkür ederiz Değerli tarifini bizimle paylaştığı için, daha fazla tarif için neslinin_mutfagi_ takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ