Nefis Yemek Tarifleri

Tarhana Hamuru Nasıl Kurutulur?

Tarifi Beğendiniz mi?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Tarhana Hamuru Nasıl Kurutulur?
Merhaba nefispratikyemektarifleri.com dostları;
Sevgili arkadaşlar daha önce sizlerle tarhana hamuru nasıl yapılır videolu anlatım paylaşmış ve o videoda son olarak hamurumuzu 2 gün dinlenmeye bırakmıştık. Bu sunumda dinlendirdiğimiz tarhana hamuru nasıl kurutulur hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Sitemizde videolu yemek tarifleri ve kışlık tarifler kategorilerini incelemeniz size bu konuda yardımcı olacaktır. Nefis yemek tarifleri ile sürekli güncellenen sitemizi takipte kalın, sevdiklerinize de önerin diyor, bereketli sofralar diliyoruz.
Malzemeler
2 gün beklemiş tarhana hamuru
Yapılışı
Hazırlamış ve 2 gün dinlendirmiş olduğumuz tarhana hamurunu kurutmak için mümkünse hareket oranı düşük bir odanızda masa üzerine temiz bir örtü seriyoruz. Hamurdan kaşıkla parçalar alıp hafif yayarak masa örtüsü üzerine bırakıyoruz. Tüm hamur bitene kadar bu işlemi tekrarlıyoruz. Birkaç saat bu şekilde bekletiyoruz. Üstleri kuruduktan sonra ters çevirip küçük parçalara bölüyoruz ve yine bez üzerine bırakıyoruz. Serdiğimiz tüm hamurları küçültene kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. Birkaç saat daha kurumasını bekleyip yine önce ters çevirip küçük parçalara ayırıyoruz. Bu işlemi de tüm tarhana parçalarına uyguluyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.

İyice kuruyan tarhanaları masa örtüsü üzerinde avucumuzla daha da küçültmeye, toz haline getirmeye çalışıyoruz. Bu aşamada isterseniz tarhanaları robottan da geçirebilirsiniz. İncelttiğimiz kısımları süzgeçten eleyerek iyice toz haline getiriyoruz.

Birkaç gün daha kurutup kış aylarında kullanmak üzere bez torbalarda muhafaza ediyoruz, hepinize şimdiden kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

DMCA.com Protection Status